Many of you asked for examples of the savings. I always deal in actual numbers so I am sharing with you my most recent grocery store receipt. I'm sorry, I don't have a scanner but I'm a great typist so I'm copying my latest receipt that I got while using the program I told you about at http://savingmorethanbefore.com Here it is: Tuscan Milk 2% Gallon $ 1.74 Puffs Tissues 3 pack $ 1.25 Arnold Cinnamon Bread $ .75 Dannon Yogurt 6 pack $ 1.03 Eggo Waffles 20 ct $ 1.84 Breyers Ice Cream 48oz $ 1.20 Kelloggs Corn Flakes 28oz $ .80 Fantastik Cleaner $ .75 Windex Cleaner $ .80 Wisk Detergent 150 oz $ 3.50 Advil 40 ct $ 1.25 Pampers Diapers Case $ 4.25 Purdue Split Breasts Large $ 2.25 Dozen Large Grade A Eggs $ .55 Uncle Bens 5lb Bag Rice $ 1.75 Nathans Hot Dogs (Pack) $ 1.20 Wise Potato Chips $ .25 Snapple 12oz bottles $ .30 each Now you can see why I am so excited and I am happy to say many of you have emailed me equally excited with very similar savings! I just want to keep shopping at these incredible prices. Moderator |
__._,_.___
.
__,_._,___
0 comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.